вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Лажни тревоги за бомби на аеродромот во Атланта

aavi

Последни вести

Полицијата која извршила увид во два авиона на аеродромот во Атланта, поради закана добиена преку интернет за поставена бомба во леталата, не пронашла ништо, соопштија американски официјални претставници.

Портпаролот на ФБИ, Стивен Емет изјави дека полициските сили синоќа ја завршиле истрагата на еродромот Хартсфилд-Џексон во Атланта.

Портпаролот на аеродромот, Рис Мекрени истакна дека вчера стигнале закани за летовите на двете авиокомпании „Делта“ и „Саутвест“, кои пристигнувале од Портланд и Милвоки.

Двата авиона безбедно слетале на аеродромот, а патниците биле евакуирани.

Американски борбени авиони ги придружувале двата авиона до аеродромот Хартсфилд-Џексон, а специјално обучени кучиња учествувале во полициската истрага на леталата.

Најчитани вести