четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Лебедово езеро на сцената во МОБ

lebedovoezero

Поврзани вести

Во Македонската опера и балет ќе утре биде изведена балетската претстава „Лебедово езеро“, еден од бисерите на балетската класика.

„Лебедово езеро“ е во кореографија на гостинот од Украина, Виктор Јаременко, додека во главните улоги ќе настапат првенците: Марија Кичевска Шокаровска и Бобан Ковачевски. Во улогата на Ротбарт, ќе настапи Игор Веланоски. Со оркестарот на МОБ ќе диригира Бисера Чадловска.

Потсетување: Заради градежни зафати, влезот во Македонската Опера и Балет е преку подземната гаража од страната на аптеката „Зегин“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести