четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Леброн Џејмс е фан на Колумбија и на имењакот

j

Последни вести

Леброн Џејмс, најголемата кошаркарска ѕвезда во дресот на Мајами Хит, го искористи својот официјален профил кој го има на познатата социјална мрежа “Твитер”, за да открие дека фан на фудбалската репрезентација на Колумбија и дека Џејмс Родригез му е омилен фудбалер на Мундијалот во Бразил.

“„Одлична Колумбија. Џејмс Родригез ми е омилен фудбалер. Очигледно името е важно“, напиша Леброн на својот официјален профил.

Само за потцетување, младиот играч за врска на францускиот гигант Монако веќе има постигнато пет погодоци на Мундијалот во Бразил, а неговиот прв погодок на дуелот против репрезентацијата на Уругвај е прогласен за најубав кога се во прашање одиграните натпревари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести