недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Легендарната Тина Тарнер преживеала мозочен удар

Tina-Turner

Поврзани вести

Легендарната пејачка Тина Тарнер преживеала благ мозочен удар.

Пејачката е во стабилна состојба и одлично закрепнува.

– На добар пар е брзо да заздраве, открил нејзиниот возач и соработник Алберт Б.

Уште во февруари се пишуваше дека американската пејачка имала мозочен удар додека одмарала во куќа во Шварцарија. Сепак, таа информација беше демантирана бидејќи пејачката наводно имала грип.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести