среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Легендарниот Мик Џегер стана прадедо

486789-mik-dzeger-ap-jonathan-short-london-di003631398

Последни вести

Фронтменот на славните „Роулинг стоунс“, легендарниот Мик Џегер стана прадедо.Неговата внука и нејзиното момче викендов добија ќеркичка, па така Мик ја понесе титулата прадедо.

Азиса призна дека нејзиниот дедо бил пресреќен што таа очекува бебе, но не е сигурна колку тој е среќен што ќе стане прадедо.

Покрај тоа што има 21 година, таа смета дека ова е вистинското време за бебе.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести