петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Легендарниот Пеле во болница

pelé

Последни вести

Најдобриот фудбалер на сите времиња, Бразилецот Пеле е префрлен во болница поради болки во стомакот, поради што не присуствуваше на свеченоста во негова чест во родниот град Сантос.

Трикратниот шампион на светот, 74-годишниот Пеле е хоспитализиран во болницата во Сао Пауло од превентивни причини, изјавил неговиот пријател Жозе Форнос Родригеш.

-Имаше болки во стомакот и однесен е во болница на снимање. Тој е мирен и се чуствува подобро, изјавил Родригеш кој не прецизираше кога легендата ќе излезе од болница.

Во Сантос се одржа прослава на која требаше да се промовира книга за легендарниот бразилски фудбалер.

Најчитани вести