среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Легендата помеѓу легендите – Батистута влезе во Куќата на славните

bati

Последни вести

Легендата на Фиорентина, Аргентинецот Габриел Омар Батистута кој најубавите години од својата кариера ги мина во виолетовиот дрес, влезе во Куќата на славните на овој клуб. Тој за тимот од Фиренца одигра 332 меча, даде 207 гола, а за овој клуб играше и во Серија Б.

Популарниот “Бати гол” на промоцијата за неговиот влез во куќата на славните на клубот од Фиренца не издржа емотивно, па се расплака.

„Среќен сум што официјално влегов во историјата на клубот. Бев возбуден кога ми се јавија за ова“, рече Батистута и потоа се појавија солзите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести