вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Лејкерси го претрпеа најубедливиот пораз во нивната историја

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс го доживеа најубедливиот пораз во нејзината историја, откако синоќа во Далас загуби со 49 поени разлика, или еден поен повеќе од претходниот негативен рекорд.

лејкерси

Поврзани вести

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Далас – ЛА Лејкерс 122:73,
Торонто – Феникс 103:115 и
Минесота – Денвер 111:108.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 38-6 (победи-порази), Сан Антонио 34-9, Хјустон 34-13, ЛА Клиперс 29-16, Јута 29-16, Оклахома Сити 25-19, Мемфис 26-19, Денвер 18-25,…

Пласман Источна конференција: Кливленд 30-12 (победи-порази), Торонто 29-16, Бостон 26-17, Атланта 26-18, Вашингтон 23-20, Шарлот 23-21, Индијана 22-21, Чикаго 22-23.

Најчитани вести