среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Лејкерси поразени од Голден Стејт

424978-nba-los-angeles-lakers-at-golden-state-warriors

Поврзани вести

Изминатата ноќ во НБА лига се одиграа десет натпревари, а тимот на Лос Анџелес Лејкерс претрпе пораз од Голден Стејт со 102:83. Езерџиите на овој натпревар повторно настапија без најголемата ѕвезда во тимот Коби Брајант. Тој го повреди коленото на претходниот натпревар и ќе мора да апстинира од терените шест седмици.

Резултати: Милвоки – Филаделфија 116:106, Голден Стејт – ЛА Лејкерс 102:83, Орландо – Сакараменто 100:105, Шарлот – Јута 85:88, Детроит – Хјустон 97:114, Чикаго – Кливленд 100:84, Сан Антонио – Оклахома 100: 113, Феникс – Далас 123:108, Портланд – Њу Орлеанс 110:107, ЛА Клиперс – Денвер 112:91.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести