петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Лејкерси предводени од Коби ги започнаа подготовките за новата сезона

lakers

Поврзани вести

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс ги започна подготовките во тренинг кампот пред почетокот на наредната сезона.

Уште на првиот тренинг кошаркарите започнаа да работат со полна пареа, а најголемо внимание предизвика Коби Брајант, кој се врати по една година пауза поради повредата на Ахиловата тетива и на коленото.

Коби покажа дека полека се враќа во неговата претпознатлива форма, а не крие дека му е мило што повторно може да се натпреварува.

– Добро е чувството кога повторно можеш да се натпреваруваш. Сега сите сакаат да знаат како изгледам на теренот, јас тоа го разбирам, но јас го работам истото како и секогаш. Добро се чувстувам, малку боли, но тоа е нормално во овие моменти – изјави Коби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести