петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Лекар зел 100 евра мито за да издаде лажна потврда за повреда

doktormito

Поврзани вести

Лекар од Гостивар е уапсен бидејќи примил мито од 100 евра за да издаде лажна потврда за повреди на глава.

М.С.(59), вработен во гостиварската болница „Ферид Мурат“, во неговата канцеларија од лице од Гостивар побарал и зел 100 евра за вештачење, односно за потврда која требал да му ја издаде за повреди на главата, а кои лицето ги задобило при физички напад, за што поседувало правосилна судска пресуда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести