четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Лекиќ: Цвијиќ намерно ме удри

13879789763684

Поврзани вести

Најдобрата ракометарка во светот Србинката Андреа Лекиќ, не можеше да го даде максимумот за Вардар СЦБТ во полуфиналето на фајнл форот во Лигата на шампионите против Будуќност, бидејќи нејзината сонародничка во таборот на црногорскиот тим Драгана Цвијиќ, силно ја удри во дијафрагмата во првото полувреме. По ударот Лекиќ, се пресели на клупата и само повремено влегуваше во игра.

“Не паметам ниту што ми рече по натпреварот . Толку силно ме удри во дијафрагмата, што цели 30 минути ми се повраќаше . Ова беше намерно удирање. Никогаш претходно не сум реагирала на вакви дуели , но ова ги премина сите граници. Па уште судењето. Ми се гади од сето ова , со солзи во очите изјави Лекиќ.

Пикерот на Будуќност , се правдаше дека сето ова било во жарот на борбата и дека немало ништо лично против нејзината сонародничка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести