среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лекиќ: Се надевам на нова европска титула

13879789763684

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција Вардар СЦБТ, денеска во 17.30 часаот во Будимпешта го игра полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите, против црногорскиот Будуќност. Доколку избраничките на тренерката Индира Кастратовиќ слават на овој дуеле ќе се пласираат во големото финале каде ќе ги одмерат силите со подобриот од дуелот меѓу Ѓер и Митјиланд.

Чувството е прекрасно да се биде дел од најдобрите тимови во Европа. Но, верувајте ми, немаме намера да запреме тука. Наша цел е да го изодиме патот до крај и да го освоиме ова натпреварување. Играме добро, а чувствувам дека секој нов ден сме се подобри и подобри. Иако имаме огромен број нови ракометарки во тимот, чувствувам како да сме играле заедно долго време. Сезонава беше фантастична за мене, но сметам дека допрва ќе следат најголемите успеси, искрено се надевам на нова европска титула“ , изјави бекот на Вардар СЦБТ, Србинката Андреа Лекиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести