Спорт

Лекиќ со трет најубав погодок за ова коло во ЛШ, Дибиров во идеалната седморка кај мажите

Лекиќ со трет најубав погодок за ова коло во ЛШ, Дибиров во идеалната седморка кај мажите

Иако ЖРК Вардар беше убедливо поразен на гостувањето кај Динамо во Русија, сепак имаше и нешто позитивно што може да се извлече од тој натпревар, а тоа е голот на Андреа Лекиќ кој беше избран помеѓу петте најубави за ова коло.

Најдобрата ракометарка на светот постигна ефектен погодок, кој е мала утеха за високиот пораз на “црвено-црните”.

Погодокот можете да го погледнете ОВДЕ.

Ракометарот на Вардар, Дибиров по блескавата партија во мечот против Монпеље се најде и во идеалната седморка на колото заедно со Сергеј Бурка, Микел Хансен, Јохан Јакобсон, Дмитриј Ковалев, Жулен Агинагалде и Родриго Коралес.