петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Ленинова“ без вода

vodovod1

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-80 милиметри на улица „Ленинова’ број 10 без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците „Ленинова“, „Киро Крстевски Платник“, „Борка Талески“ и „Дебарце“ од 10 часот, па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести