недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Леонардо сака повторно да седне во тренерското столче

leonardo trenersko stolce

Последни вести

Поранешниот спортски директор на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, Леонардо, откри дека сака повторно да заплива во тренерските води.

“Јас имам јасна идеа, сакам повторно да бидам тренер. Се надевам дека ќе најдам клуб до стартот на новата клупска сезона. Ќе останам во Европа, таков е мојот план. Мислам дека сега сум поискусен, дека можам да се носам со оваа функција. Имав потреба од мал одмор после авантурата во Париз. Морав да си организирам приватниот живот, но сега сум подготвен за кам-бек во тренерските води. Си заминам од редовите на Милан поради проблемот кој го имав со клупските челници. Немавме добар однос, соработката не беше на највисоко можно ниво”, изјави Леонардо.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести