петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Лепа Брена: Го победив стравот од болести

Лепа Брена: Го победив стравот од болести

Лепа Брена: Го победив стравот од болести

Последни вести

Во момент кога се подготвува за промоција на новиот сингл „Нова љубов“, легендарната пејачка Лепа Брена за прв пат раскажува за операцијата на рацете која ја имаше пред шест месеци, за силата со која ги совладала најтешките моменти, најубавиот подарок од сопругот и отворениот однос со синовите.

brenaaaaa

-Сите ние генерациски носиме ген на страв. Мене најдобро ме опишува изреката „Она што не те убива те прави посилен“. Победив многу стравови, но човекот сепак не е компјутер да се исклучи кога треба. Тоа остава страшни последици врз здравјето, но се обидувам од се лошо да извлечам некоја поука. Остварив голем број од моите сништа оставив голема трага на што сум горда. Во душата сум многу спокојна, мирна и задоволна. Се оди по својот тек, здравјето е најважно, а среќа е што јас и Бобан сме исполнети на своите полиња, зато што да не бевме тешко би можеле да функционираме, вели Брена во интервју за српскиот магазин Story.

Најчитани вести