Магазин

Лепа Брена тешко повредена во сообраќајка

Лепа Брена тешко повредена во сообраќајка

Популарната балканска пејачка Лепа Брена утринава доживеала сообраќајна несреќа додека одела кон Макраска во Хрватска, каде требала да настапи на концерт вечерва и утревечер.

Агентот на пејачката за хрватските медиуми изјавил дека Лепа Брена во сообраќајката била тешко повредена, поточно дека и се скршени двете раце и е хоспитализирана во болницата во Ловран, каде и била извршена и хируршка интервенција. Тој дополнил дека на неодредено време се иоткажани сите нејзини настапи.

„Должност ми е да ве известам дека Лепа Брена утринава доживеа сообраќајна несреќа. Патувајќи кон Макарска, каде требаше да одржи два веќе распродадени концерти, вечерва и утревечер во дискотеката ’Петар Пан’, имаше несреќа и е тешко повредена. Скршени и се двете раце, а таа е хоспитализирана и оперирана во болницата во Ловран“, рекол портпаролот на мегапопуларната пејачка.

Според хрватските медиуми се очекува на јавноста да и’ се обрати и раководителот на болницата во Ловран, кој треба да соопшти повеќе детали за здравствената состојба на Лепа Брена.