четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Леш на мистриозно животно пронајден во Русија

ФОТО: Леш на мистриозно животно пронајден во Русија

ФОТО: Леш на мистриозно животно пронајден во Русија

Поврзани вести

Леш на мистериозно животно е исфрлено на брегот на Тихиот океан на островот Сахалин.

Лешот на мистериозното чудовиште го пронашле рибари.

Веднаш забележале дека суштеството нема перки и оти има крзно на опашката и нешто што наликува на канџи, но за што станува збор, никој засега не знае.

Во приказната се вклучиле и научници и локалните власти пишува „English Russia“.

Иако не се знае за какво суштество станува збор, се нагаѓа дека тоа би можело да биде некаков непознат северен роднина на делфините.

Најчитани вести