недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Лесна ждрепка за македонските клубови во ЛЕ

zdrepka

Последни вести

Противници по мерка добија и македонските претставници во 1. квалификациско коло од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Фудбалерите на Металург за противник го добија вицешампионот на Андора, УЕ Санта Колома, а во случај на успех, прволигашот од Автокоманда за противник во 2. коло ќе го добие подобриот од дуелот Железничар (БиХ) – Ловќен (Црна Гора).

Хоризонт Турново доколку го мине грузискиот прволигаш Чикура во 1.коло, во 2.квалификациско коло ќе се сретне со турскиот прволигаш Бурсаспор.

Тетовска Шкендија во 1. квалификациско коло ќе игра против молдавскиот прволигаш Зимбру, а противник во следното коло ќе биде бурагскиот гигант ЦСКА од Софија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести