понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Лесно и е на Италија, ја има Марика како поддршка

LESNO I E NA ITALIJA MARIKA

Поврзани вести

Најпознатиот фан на Наполи, прекрасниот модел Марика Фрушо, во својот препознатлив стил им даде голема подршка и на репрезентативците на Италија кои на импресивен начин со 2:1 ја победија репрезентацијата на Англија во првиот натпревар кој го одиграа на Мундијалот во Бразил.

Пред стартот на натпреварот Марика се фотографираше во костим за капење во боите на италијанската репрезентација, а има и такви на кои старлетата е како од мајка родена, но овие фотографии се цензурирани.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести