Спорт

Лесно и е на Италија, ја има Марика како поддршка

Лесно и е на Италија, ја има Марика како поддршка

Најпознатиот фан на Наполи, прекрасниот модел Марика Фрушо, во својот препознатлив стил им даде голема подршка и на репрезентативците на Италија кои на импресивен начин со 2:1 ја победија репрезентацијата на Англија во првиот натпревар кој го одиграа на Мундијалот во Бразил.

Пред стартот на натпреварот Марика се фотографираше во костим за капење во боите на италијанската репрезентација, а има и такви на кои старлетата е како од мајка родена, но овие фотографии се цензурирани.