сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лестер им подели откази на фудбалерите кои беа вмешани во скандал

lester

Поврзани вести

Премиерлигашот Лестер им додели отказ на тројца свои фудбалери по објавувањето на видео снимка од оргии со девојки на Тајланд.

Откази добија Адам Смит, Том Хопер и синот на тренерот на Лестер, Најџел Пирсон, Џејмс.

Од клубот одлуката ја објаснија со пораката “Лестер останува посветен на испраќањето позитивни сигнали за вредности, еднаквост и семејство”.

Клубот се наоѓа на Тајланд на подготовки за новата сезона во Англиското фудбалско првенство.

Најчитани вести