понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Летаат куршуми во Скопје и Куманово, оштетни автомобили и балкон

Куршуми оштетија автомобили во Куманово и балкон во Скопје.

kursum.jpg630

Поврзани вести

Од заскитани куршуми во Куманово се оштетени два автомобили, а скопјанец пронашол проектил на својот балкон.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера од заскитани куршуми биле оштетени два автомобили.

Од куршуми биле оштетени автомобилите, „сузуки свифт“ паркирано на улица Моша Пијаде сопственост на М.К. и „форд фокус“ паркирано на улица Ѓорче Петров, сопственост на М.Ѓ.

Полицијата пронашла чаури и се дадени на вештачење.

Скопајнецот,Ц.И. од село Стајковци вчера пријавил дека на новогодишната ноќ на балконот од неговата куќа пронашол зрно од огнено оружје, непознат калибар од кое била оштетена настрешницата од балконот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести