понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 49

Лето во февруари: Температурата ќе се искачи до 22 степени

Според најавите температурата денес ќе се искачи до 22 степени.

soncevo1-520x311

Поврзани вести

Според најавите температурата денес ќе се искачи до 22 степени.

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Во западните делови со услови за локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзината до 80 километри на час. Наместа особено во западните делови на земја ќе има и појава на нестабилна облачност со пороен дожд и ретки грмежи.

Дневните температури ќе се движат од 11 до 22 степена.

До среда времето ќе биде стабилно, суво и доста топло за овој период од годината.

Најчитани вести