недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Летово стартува бродска линија Поградец-Охрид-Струга

Албанскиот министер за транспорт, Едмонд Хаџинасто, најави дека од 15 јуни до 15 септември треба да започне да сообраќа бродската линија Поградец-Охрид-Струга.

ohrid-brod-652

Поврзани вести

Албанскиот министер за транспорт, Едмонд Хаџинасто, најави дека од 15 јуни до 15 септември треба да започне да сообраќа бродската линија Поградец-Охрид-Струга.

Хаџинасто во Поградец се запозна со текот на работите околу пристанишната инфраструктура која е наопходна за старт на бродската линија.

„Реконструкцијата на пристаништето се прави со цел да се воспостави бродската линија со Охрид, но јас сум убеден дека ќе даде еден целосно нов импулс на туристичката понуда“, рече Хаџинасто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести