вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лев: Да, Германија е фаворит за светската круна

Селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, Јоаким Лев најпосле собра храброст за да јавно изјави дека неговиот тим има амбиција да слави на престојниот Мундијал во Бразил.

LEV GERMANIJA FAVORIT

Последни вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, Јоаким Лев најпосле собра храброст за да јавно изјави дека неговиот тим има амбиција да слави на престојниот Мундијал во Бразил.

„Германија секогаш е во групата на најголеми фаворити за светската титула. Тука нема ништо сензационално, мислам дека никој не е изненаден од информацијата дека Германија е фаворит за светската круна. Мислам дека сме доволно квалитетни за славиме во Бразил, го имаме тоа што е потребно. Доволно сме силни, доволно сме искусни, совршена комбинација на младост и искуство. На секоја позиција играат најдобрите фудбалери кои ги имам на располагање. Германија не е единствениот фаворит. Од Европа тука е Португалија, Италија, Холандија и Шпанија. Бразил е домаќин, а Аргентина го има Лионел Меси. Уругвај беше дел од полуфиналната рунда на претходниот Мундија. Нема еден фаворит, во игра се повеќе репрезентации”, изјави Лев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести