среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Лев го брани очајниот Месут Озил

LEV GO BRANI OZIL

Поврзани вести

Убедливо најмногу негативни критики по завршувањето на пријателскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Германија и Камерун доби најскапата аквизиција во клупската историја на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Месут Озил.

И покрај негативните коментари кои се сосема заслужени со оглед на фактот дека искусниот играч за врска игра под очекуваното ниво во последниот период, предводникот на Германија, Јоаким Лев по натпреварот затана во одбрана на Озил.

“Факт е дека Озил немаше свој ден, не одигра како што се очекува од него, но нема место за никаква паника. Можам да кажам дека Озил треба да тренира со полно темпо уште две недели. Потоа ќе го видите вистинското лице на Озил. Јас сум убеден дека Месут ќе одигра фантастично на престојниот Мундијал во Бразил”, изјави селекторот на Германија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести