недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Лев откри што му има кажано на Марио Геце

LEV OTKRI STO MU IMA KAZANO

Поврзани вести

Селекторот на Германија, Јоаким Лев откри што се му има кажано на Марио Геце пред фудбалерот на Баерн (М) да влезе во игра во 88 минута од натпреварот.

„Да, разговаравме пред да влезе во игра. Што му кажав на Марио Геце? Му кажав дека сега е вистинскиот момент за да покаже дека е подобар фудбалер од Лионел Меси, дека сега е вистинскиот момент за да го реши натпреварот. Тоа му го кажав. Имав убаво чуство, бев убеден дека Марио ќе ја направи потребната разлика. Геце е чудо од дете, може да игра на било која позиција. Марио знае дека го има тоа што е потребно за да ја направи потребната разлика. Ме послуша, веруваше во своите квалитети и го постигна победничкиот погодок, изјави Лев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести