петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Лев: Португалија е зависна од Кристијано Роналдо

LEV PORTUGALIJA ZAVISNA

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, Јоаким Лев е убеден дека селекцијата на Португалија е зависна од играта и од формата на најголемата ѕвезда во првиот тим, бомбардерот на Реал (М), Кристијано Роналдо.

„Според мене, Кристијано Роналдо заслужено ја освои престижната награда “Златна топка”. Ја освои благодарение на одличните игри и постигнатите погодоци во изминатата сезона. Јас добив впечаток дека на секој натпревар Роналдо постигна или два или три погодоци. Истото го мислам и кога игра за репрезентацијата на Португалија. Во двата бараж натпревари, Роналдо сам ја победи репрезентацијата на Шведска. Точно дека Португалија има неколку добри фудбалери, но Португалија е зависна од играта и од формата на Кристијано Роналдо”, изјави Лев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести