сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Левандовски си го пронајде местото во Гинис

Полскиот напаѓач од редовите на Баерн Минхен, Роберт Левандовски си најде свое место во Гинисовата книга на рекорди.

Левандовски си најде место во Гинис

Левандовски си најде место во Гинис

Поврзани вести

Левандовски ќе влезе во Гинис како најдобар во четири категории – најбрзо постигнати 3 гола, најбрзо постигнати 4 гола, најбрзо постигнати 5 гола и единствен фудбалер кој во игра влегол од клупата за резерви а успеал да постигне 5 гола.

Пољакот кој сезонава на 11 меча има постигнато 16 гола, овие достигнувања за Гинис ги оствари на мечот против Волфсбург.

Најчитани вести