петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Левандовски вети дека ќе „скине” уште некоја мрежа

levandovski veti

Поврзани вести

Полскиот интернационалец од редовите на германскиот будеслигаш Борусија од Дортмунд, Роберт Левандовски вети дека двата погодока кои ги постигна на првиот 1/8 финален натпревар од ЛШ, против екипата на Зенит, нема да бидат последни кои ги има постигнато во годинешното издание од најпрестижното клупско натпреварување.

“Нормално дека сум задоволен од натпреварот, од мојата игра, од постигнатиот резултат и од двата погодока. Сепак, јас не сум го кажал последниот збор во дресот на Борусија Дортмунд, ова не се последните мои погодоци во овој дрес, ова не се моите последни погодоци во Лигата на шампиони. Јас сум убеден дека Борусија ќе продолжи со настапите во Лигата на шампиони. Се надевам дека ќе бидам ефикасен и на следните натпревари”, изјави Левандовски кој на стартот од летниот преоден рок ќе биде претставен како најнова аквизиција на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести