понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Леванте нема што да бара на Винсенте Калдерон

Дуелот помеѓу екипите на Елче и Малага, заврши со минимален триумф на гостинот

levante nema sto da bara

Поврзани вести

Премиерниот натпревар од 17. коло во шпанската Примера дивизион, дуелот помеѓу екипите на Елче и Малага, заврши со минимален триумф на гостинот.

Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 6 минута беше дело на Игнасио Камачо, а поради втор жолт картон, патот кон соблекувалната во 61 минута му беше покажан на домашниот фудбалер, Дамиан Суарез.

Тимот на Леванте би требало да биде најновата жртва на моментално второпласиранот тим на табелата, Атлетико (М), а голема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува на пресметката помеѓу екипите на Вилјареал и Севилја.

Денеска на програмата: Гранада – Сосиедад, Вилјареал – Севилја, Атлетико (М) – Леванте, Бетис – Алмерија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести