сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Леверкузен клекна пред Николче Новески

leverkuzen pred noveski

Поврзани вести

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Николче Новески е еден од најзаслужните за минималниот триумф на неговиот тим Мајнц во првенствената пресметка против фаворизираниот тим на Баер од Леверкузен.
Саботниот дерби натпревар помеѓу вечните ривали Баерн (М) и Шалке, заврши со убедлив триумф на баварскиот гигант од 5:1.
Многу полесно од очекуваното, фудбалерите на Борусија од Дортмунд ја оправдаа фаворитската улога во саботниот натпревар од 23. коло во германската Бундес лига и сосема заслужено со 3:0 го торпедираа гостинскиот тим на Нирнберг.
Денеска ќе се одиграат последните два натпревара, а на истите се очекува голема неизвесност и борба до допследниот судиски свиреж.
Резултати: Брауншвајг – Борусија М. 1:1, Борусија Д. – Нирнберг 3:0, Аугсбург – Хановер 1:1, Вердер – Хамбургер 1:0, Херта – Фрајбург 0:0, Леверкузен – Мајнц 0:1, Баерн (М) – Шалке 5:1.
Денеска на програмата: Ајнтрахт Ф. – Штутгарт, Хофенхајм – Волфсбург.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести