Магазин

Лиам Нисон во врска со 38 години помлада актерка?!

Лиам Нисон во врска со 38 години помлада актерка?!
Лиам Нисон во врска со 38 години помлада актерка?!

Откако глумецот Лиам Нилсон неодамна изјави дека е во врска со „неверојатно славна“ жена, интернетот „збудале“.

„Дежурни детективи“ веќе со денови се обидуваат да дознаат која е мистериозната позната жена, која успеала да го освои срцето на славниот актер, седум години по смрта на неговата сопруга Наташа Ричардсон.

Се започна кога Нилсон проговори за својот љубовен живот во интервјуто за „Ајриш Индепендет“, но одби да ја открие најважната работа.

– Би се посрамотил, кога би го открил нејзиното име, неверојатно е славна, рече глумецот и предизвика „лавина“.

Фановите на славниот глумец се убедени дека најверојатна кандидатка за девојка на 63-годишниот Лиам е 25-годишната ѕвезда на филмскиот серијал „Самрак“ Кристен Стјуарт.

– Кога ги прегледувате фотографиите на популарниот фотографски сервис од ноќниот клуб „Тао“ во Њујорк, ќе видите дека во него на 5 јануари биле само две славни личности. Тие две личности се Лиам и Кристен, иако е тоа неочекувано, сепак има смисол, Кристен е неверојатно славна и посакувана и неодамна ја прекина врската со нејзината девојката Алиша Каргил, пишува „Џезбел“.

Сепак популарниот таблод, признава дека ваквата информација е поткрепена со многу слаби докази.