петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лице лишено од слобода за издржување на затворска казна

lisici

Поврзани вести

Вчерам, постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје го лиши од слобода лицето Хоџа М.(44), од Скопје, која се барала за издржување затворска казна во траење од две години и шест месеци, за сторено кривично дело “тешка кражба”.

Истиот е спроведен  во  Затвор – Идризово.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести