четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лични карти ќе се издаваат и денеска

licna-karta-5001

Поврзани вести

Лични карти ќе се издаваат и денеска.

Граѓаните кои аплицирале во сабота или некои од претходниве денови ќе можат личните документи да ги подигаат денес, бидејќи ќе работат сите управни служби од 07:00 до 19:00 часот.

Со ова е овозможено граѓаните кои од кои било причини во овој период останале без лични документи, а ги има на Избирачкиот список и сакаат да излезат на гласање, да извадат документи и да гласаат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести