сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Лидерска средба со Хан во Брисел?

Иформацијата дека средбата ќе се одржи во Брисел не е потврдена.

хан

Последни вести

„До крајот на неделава треба да се реализира и средба на лидерите на четирите политички партии со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. Иако се најавуваше посета на Хан на Скопје, „Алсат М“ дознава дека средбата со преговарачката четворка може да се одржи во Брисел“.

Иформацијата дека средбата ќе се одржи во Брисел не е потврдена.

Најчитани вести