петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лигата на шампиони реалност за Арсенал

ligata na sapioni realnost

Последни вести

Фудбалерите на Арсенал ја оправдаа фаворитската улога во последниот натпревар од 36. коло во англиската Премиер лига и многу полесно од очекуваното забележаа убедлива победа од 3:0 во дуелот против гостинскиот тим на Њукасл.

Популарните “топчии” сега имаат четри бода повеќе од петопласираниот тим на првенствената табела, Евертон, и се на добар пат да ја исполнат зацртаната цел, пласман во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони.

“Имавме мали проблеми на стартот од натпреварот, не можевме да го најдеме патот до противничката мрежа. Се беше полесно откако го постигнавме првиот погодок на натпреварот. Сега имаме четири бода повеќе од Евертон, но сакам мојот тим да слави и во последните два натпревара од актуелната сезона”, изјави менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести