петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лигети златен во велеслалом

1184044873530499719b504626937699_w640

Поврзани вести

Американскиот скијач Тед Лигети  втор пат во кариерата го освои олимпиското злато во велеслалом. Тој првата титула во оваа дисциплина ја освои пртед осум години во Торино (2006 ), а на Игрирте во Сочи, повторно имаше најдобро време. Американецот патеката ја мина за 2:45.29 минути. Второто и третото место им припадна на  Французите Стив Мислје, кој го осови сребрениот, а бронзата му припадна на Алекси Пантиро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести