четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Ликот на Богородица се појави на црква во Косово

bogorodicaSrpskiHram-670x320-630x300

Поврзани вести

Ликот на Пресвета Богородица се појавил на црквеното ѕвоно на храмот Преобраќение Господово во Прислужје кај Вучитрн на Косово, јавуваат медиумите.

Жителите од ова место се воодушевени од појавата, која што ја толкуваат како доказ дека „Господ не ги заборавил Србите кои живеат на Косово“.

-Има надеж, Господ не не заборави- вели жителка од Прилужје, која што ја објавила фотографијата на социјалните мрежи.

Инаку Прилужје е село во кое моментално има 650 домаќинства со околу 3.500 Срби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести