понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ликвидиран командантот на терористите во Куманово

koma

Последни вести

Во денешната анти-терористичка акција на МВР во која полицијата е во жесток судир со терористичките банди од Косово кои се во број поголем од 100 терористи бил убиен командантот на УЧК Фадиљ Фејзулахи – објави Инфомакс повикувајќи се на неофицијални информации.

Се очекува МВР во текот на денот да излезе со прес-конференција со детали од случувањата во Куманово.

Најчитани вести