четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Лил е повеќе од сериозна пречка за ПСЖ

lil seriozna precka

Поврзани вести

Најинтересниот саботен натпревар од 19. коло во фрацуската Прва лига, дуелот помеѓу екипите на Сент Етјен и Нант, заврши со сигурен триумф на домаќинот од 2:0.

Денеска ќе се одиграат последните три натпревари, а на „Паркот на Принцовите” ќе се одигра дерби натпреварот помеѓу моментално лидерот на табелата, ПСЖ и третопласираниот тим, Лил.

Поголем број на погодоци се очекуваат на пресметката помеѓу вечните ривали, Олимпик од Марсеј и Бордо.

Резултати: Сент Етјен – Нант 2:0, Бастија – Монпеље 0:0, Ница – Евијан 3:1, Римс – Ајачио 4:1, Сошо – Рен 2:1, Тулуз – Генгамп 0:0, Монако – Валенсијен 1:2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести