вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Лил на чекор од ЛШ

lil na cekor od ls

Поврзани вести

Два погодока, по еден во двете мрежи, беа постигнати на премиерниот натпревар од 36. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу екипите на Бастија и Лил.

Гостинот дојде до посакуваното водство во 32 минута со погодокот на репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, Саламон Калу, а во самиот финиш од натпреварот Бастија израмни со погодокот на 23-годишниот играч за врска, Вахби Казри.

Гостинските фудбалери се на само еден чекор од реализиација на зацртаната цел, освојување на третата позиција на првенствената табела и пласман во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони, додека тие на Бастија уште пред неколку првенствени кола го обезбедија опстанокот во елитното друштво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести