Магазин

Лима и Амбросио со градници од 2 милиони долари

Лима и Амбросио со градници од 2 милиони долари

Бразилките Адријана Лима и Алесандра Амбросио, постарите викториини ангели, носеа градници „Fantazi bra“ кои беа украсени со сафири, рубини и дијаманти составени 16 илјади парчиња кои вредат повеќе од 2 милиони долари.

Во шоуто кое се одржа во лондонскиот центар “Earls Court Exhibition” учествуваа повеќе од 40 супермодели, а цела машинерија од луѓе се грижеа за нивната шминка, коса и продукција, како 25 шминкери, 25 фризери и 9 лица за маникир.

За оваа ноќ беа подготвени 39 пара крилја, а златните крила беа направени од 18 каратно злато и нив ги носеше Карли Клос.

viktorija-sikret-london-foto-profimedia-1417600165-595515