четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Лина Ѓорческа остана без полуфинале во Бол

gorceska

Поврзани вести

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 10.000 долари во Бол, Хрватска.

Во четвртфиналната пресметка, Ѓорческа, која беше втора носителка на турнирот, загуби од Зузана Лукнарова од Словачка со 0:2 (1:6, 0:6).

За нашата тенисерка сега останува уште настапот во игра на двојки, каде заедно со Тена Лукас од Хрватска, во полуфиналето ќе се соочат со словачко-белгиската комбинација Лукнарова/Зимерман.

Најчитани вести