среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Лина Ѓорческа победник во Варна

горческа

Поврзани вести

Лина Ѓорческа како четврти носител во сингл успеа да ја освои титулата на фјучрс турнирот во Варна, Бугарија

Најдобрата македонска тенисерка вчера успеа да ја добие првата фаворитка Пернила Мендесова од Чешка со резултат 2:6, 6:4, 6:4. Додека претходно Лина во полуфиналето беше подобра од втората фаворитка Изабела Шиникова од Бугарија со 6:1, 6:2.

За Ѓорческа ова е втора титула во својата кариера откако „првенчето“ го имаше во 2012 на турнирот во Арад, Романија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести