четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 25

Лина Ѓорческа и официјално дел од квалификациите на „Ролан Гарос“

lina-2-640x294

Последни вести

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од квалификациите на вториот Грен Слем турнир Ролан Гарос што се игра во Париз.

Нашата тенисерка е рангирана на 180-то место, а на квалификациите ќе игра три кола за да се избори за настап на главниот турнир.

Ова за Ѓорческа ќе биде трет настап во квалификации на Грен Слем турнирите откако претходно лани играше на УС Опен, а на почетокот на годинава настапи и на Австралија Опен.

Најчитани вести