недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Линдзи Лохан обвинета за кражба на телефонска апликација

499073_lindzi-lohan01-foto-profimedia-rs_f

Поврзани вести

Проблематичната актерка Линдзи Лохан не може да се ослободи од лошиот публиците и судските обвиненија.

Во јавноста излезе уште едно обвинение за неа, овојпат поради наводна кражба на телефонска апликација.

Имено актерката заедно со еден свој пријател основала апликација „виртуелен гардеробер“ по пат на која може да се купува гардероба по желба.

Сега актерката со нов партнер сака да ја преименува апликацијата и да преземе комплетна контрола над неа, што не му се допаднало на нејзиниот пријател кој покренал тужба против неа.

Првото рочиште е закажано во септември.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести