недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Линдзи Вон на принуден одмор

Lindsey Vonn 032013HWF 4

Поврзани вести

Најдобрата светска скијачка Американката Линдзи Вон , одлучи привремено да се повлече од натпреварувањето во Светскиот скијачки куп. Вон заради тешка повреда имаше подолга пауза од патеките, а потоа се здоби со инфекција и мораше да се повлече

“Морам да направам пауза. Се чувствувам слабо и физички неподготвена. Потребно ми е време да бидам на нивото на кое бев порано . Се надевам дека тоа ќе биде следната година”, изјави Вон

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести