петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Линдзи Вон успешно оперирана

lindzi vom

Поврзани вести

Најдобрата американската скијачка Линдзи Вон претрпе втора операција на десното колено, кое го повреди по страшниот пад што го имаше пред крајот на минатата сезона.

Таа подолг период се опоравуваше, а кога се врати на скијачките патеки повторно почувствува болки, поради кои мораше да замине на уште еден хируршки зафат.

„Операцијата мина успешно и сега се одморам. Им благодарам на сите луѓе кои ми дадоа поддршка, а во кревет сум со моето куче Лео“, истакна Линдзи Вон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести